Hafıza Yolculuğu Başlangıç Eğitimi'nin Ardından Yeni Araştırma Süreci Başladı

🌇  Yeni araştırmacı ve anlatıcılarla, 2017’de Hafıza Yürüyüşü’ne yeni bir rota ekleniyor: Beşiktaş!

IMG_3691Eğitimi tamamladık. Sıra araştırmada!

8-9 Ekim’de gerçekleştirdiğimiz Hafıza Yolculuğu Başlangıç Eğitimi‘nin ardından, eğitime katılan 16 genç, araştırmalarına başladı. Bu defa üzerine çalıştığımız hafıza mekanları Beşiktaş‘ta.
Yeni araştırmacılarımızın katılımıyla hayata geçirdiğimiz Başlangıç Eğitimi’nin ilk günkü programında “Tarihte yeni yaklaşımlar” oturumu ile Hafıza Yürüyüşü vardı. İlk günü beraber gittiğimiz akşam yemeğiyle tamamladık. Eğitimin ikinci günü ise gençlerin, tarih ve tarihsel araştırma yöntemlerine yönelik düşüncelerini paylaşmasını hedefleyen bir oyunla başladı. Günün ilerleyen oturumları ise Hafıza Yolculuğu programında araştırmacı ve Hafıza Yürüyüşleri’nde anlatıcı olmak için gerekli bilgi ve becerileri geliştirmeye yönelikti.

IMG_3707 Hafıza Yürüyüşü’nden bir kare.

Eğitim, gençlerin üzerine çalışmak istedikleri mekanları seçmeleri ile tamamlandı. Eğitimin ardından da, araştıracakları konulara göre gruplara mentörler atandı. Bugüne kadar gençler, mentörlerinin kolaylaştırıcılığı ile araştırmalarının bir bölümünü tamamladı. Çalışmalarının Mart ayında tamamlanmasını planladığımız yeni hafıza mekanlarının dahil olduğu ilk Hafıza Yürüyüşü’nü 2017 baharında gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

IMG_3717Küçük grup sunumlarından…

🔴 🔴 🔴

Destekleyen Kuruluşlar:

Black-Sea-300-300                 Sivil Dusun

Bu eğitim Black Sea Trust ve Sivil Düşün AB Programı Aktivist Desteği kapsamında Avrupa Birliği’nin destekleri ile hayata geçirilmektedir. İçerikten, destekçi kuruluşlar sorumlu değildir.
Karakutu’nun çalışmalarını destekleyen diğer kurum ve kişiler için tıklayın.