Hafıza Yolculuğu Gönüllü Eğitimi Çağrısı

Hafıza Yolculuğu’nda görev alacak genç gönüllülerin ihtiyaç duyacağı temel bilgi ve becerileri kazanmalarına yönelik hazırladığımız iki günlük eğitimler başlıyor.
İlkini 24-25 Ekim’de ikincisini 28-29 Kasım’da gerçekleştireceğimiz eğitimlerin detaylı programını ve gerekli bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.
Eğitime katılmak ve gönüllü olmak için bağlantıya tıklayın ve formu doldurarak başvuru yapın.

Hafıza Yolculuğu Nedir?

Karakutu olarak yürütmekte olduğumuz Hafıza Yolculuğu Programı, gençlerin dini, cinsiyete dayalı, etnik veya politik nedenlerle tarihsel olarak dışlanmış gruplara yapılan haksızlıkları keşfetmesini ve sorgulamasını hedefler. Program üç adımlı bir döngüye sahiptir: genç gönüllülerin kapasite gelişimi, hafıza mekanlarının araştırılması ve Hafıza Yürüyüşü.
Program hakkında daha fazla bilgi

Hafıza Yolculuğu Gönüllüsü Ne Yapar?

16-25 yaş arası genç gönüllüler Hafıza Yolculuğu Programı ve adımlarıyla ilgili karar alma süreçlerinde rol oynar ve aktif olarak görev alır: Genç gönüllüler hafıza mekanlarının keşfi sürecindeki araştırmacılar ve Hafıza Yürüyüşü’ndeki anlatıcılardır.

Program*

CUMARTESİ (10.00 – 16.30):
Tanışma/Kahvaltı
Tarihte Yeni Yaklaşımlar
Tartışma: Türkiye Tarihinde Sessizleştirilenler
Anlatı İçeriği İçin İpuçları
Öğle Arası
Araştırma Simülasyonu
Sunum ve Yorumlar
PAZAR (11.00 – 14.45):
Kahvaltı
Sözlü Tarih + Görüşme Teknikleri
Mekan Seçimleri
Değerlendirme ve Kapanış
*Programda küçük değişiklikler olabilir.
YER: Sosyal Kuluçka Merkezi, santralistanbul (Ulaşımla ilgili bilgi için: http://www.bilgi.edu.tr/tr/universite/ulasim/shuttle/ )