Hafıza Yürüyüşü Katılımcı Çağrısı

16-25 yaş arası gençler, 27 Aralık 2015’te gerçekleştireceğimiz “toplumsal cinsiyet temelli şiddet” temalı Hafıza Yürüyüşü’nde katılımcı olarak yer almak için başvurabilirsiniz!

 
Hafıza Yürüyüşü-2

Katılım Çağrısı

Sokağın Konuşulmayan Hafızası: Toplumsal Cinsiyet Temelli Şiddet Mekanlarında Hafıza Yürüyüşü

İlkini geçtiğimiz Şubat ayında hayata geçirdiğimiz Hafıza Yürüyüşlerinin altıncısını, TOG Genç Kadın Fonu’nun desteğiyle 27 Aralık 2015 Pazar günü İstanbul’da 16-25 yaş arası gençlerin katılımıyla gerçekleştireceğiz.
Hafıza Yürüyüşü, her gün önünden geçtiğimiz kent mekanlarının sessizleştirilen hikayelerinin genç gönüllüler tarafından araştırılıp yürüyüşe katılanlarla paylaşıldığı bir etkinlikler dizisi. Açılış oturumuyla başlayan Hafıza Yürüyüşü, yönlendirici şifrelerin çözülerek mekanların bulunması ve buralarda genç gönüllülerle mekanın hikayesinin konuşulmasıyla devam ediyor ve günün deneyimlerinin paylaşılacağı bir Kapanış Oturumu’yla son buluyor.
Bu defaki Hafıza Yürüyüşü, Beyoğlu ve Şişli civarındaki mekanlar üzerinden cinsiyet ve cinsel yönelim temelli şiddet ve baskı ortamlarını teşhir etmeyi ve ilgili direniş pratiklerini konuşmayı hedefliyor.
Kadın cinayetlerinin ciddi bir oranda arttığı, trans bireylere ve seks işçilerine karşı nefret suçlarının ve şiddetin cezasız kaldığı, karar vericilerin kadın ve beden politikalarına yaklaşımının kadınların özgürlüklerini giderek daha fazla kısıtladığı günümüzde, bu coğrafyada süregelen savaş ve milliyetçi söylemin aslında toplumsal cinsiyet ilişkileriyle doğrudan bağlantılı olduğunu konuşmayı önemsiyoruz. Siz de bu konuları bizimle tartışmak ve üzerine araştırma yürüttüğümüz mekanları bizimle keşfetmek isterseniz başvuru formunu doldurarak 27 Aralık’taki “Sokağın Konuşulmayan Hafızası” başlıklı Hafıza Yürüyüşü’nün katılımcısı olmak için başvurabilirsiniz.
Hafıza Yürüyüşü’yle ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayınız.
Başvuru formunu doldurmak için buraya tıklayınız. (Son Başvuru: 23 Aralık saat 12:00)

Destekçi:

TCEAP-300x300