Karakutu Dostları için Hafıza Yürüyüşü

Katılmak ve Hayallerimizi Desteklemek İster misiniz?
08 Nisan 2017 Cumartesi

Karakutu Derneği 08 Nisan 2017 Cumartesi günü ilk defa destek amaçlı bir Hafıza Yürüyüşü gerçekleştiriyor. Bu Hafıza Yürüyüşü’nde hem çalışmalarımızı ve hayallerimizi sizlere anlatmak hem de yapmak istediklerimize inanan destekçilerle tanışmak istiyoruz.

Siz de Hafıza Yürüyüşü deneyimini yaşamak ve Karakutu’ya destek olmak isterseniz, 07 Nisan 2017 Cuma günü saat 12:00’ye kadar Fonzip (https://fonzip.com/karakutu/bagis/#/) üzerinden desteğinizi ve [email protected] adresine başvurularınızı bekliyoruz.

Karakutu, 07 Ocak 2014 tarihinde, toplumsal hafıza alanında çalışmalar yürütmek için gençlere yeteneklerini geliştirebilecekleri ve barışa katkı sunabilecekleri bir platform olanağı sunmak hayaliyle kuruldu. Türkiye’de toplumsal barışın tesis edilmesinin demokratikleşme için yenilikçi adımlar atılmasına bağlı olduğunu düşünerek yolumuza devam ediyoruz.

8 Şubat 2015’ten bu yana;
– 17 Hafıza Yürüyüşü düzenledik;
– Bu yürüyüşlerle 250 gence ulaştık;
– 30 genç, anlatıcımız olarak çalışmalarımıza değer katmaya devam ediyor.

Hafıza Yolculuğu Nedir?
Karakutu olarak yürütmekte olduğumuz Hafıza Yolculuğu programı, gençlerin cinsiyete dayalı, etnik, dini ya da politik nedenlerle tarihsel olarak dışlanmış gruplara yapılan haksızlıkları keşfetmesini ve sorgulamasını hedefler.

Programla ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Programda yer alan araştırmacı ve anlatıcıların deneyimlerini merak ediyorsanız bu röportajı okuyabilirsiniz.

Yürüyüş ile ilgili detaylı bilgi için [email protected] adresine yazabilirsiniz.