Karakutu Podcast Yayın Hayatına Başladı!

Karakutu Podcast, Türkiye’nin güncel politik ortamında sivil toplumda, akademide ve medyada yaşananları, alanın içinden konuklarla konuşuyor. İlk bölümü 28 Ocak 2021 tarihinde yayınlanan Buse Arslan’ın sunduğu podcast serisi, her bölümünde ağırladığı farklı alanlardan konuklarla dinleyicilerine Türkiye’de insan hakları mücadelesine dair bir izlek sunmayı amaçlıyor.

İlk 6 bölümünde insan hakları kampanyaları, LGBTİ+ direnişi, Türkiye’de gazeteci olmak, akademide toplumsal cinsiyet eşitliği, feminizme dair kavramlar ve sivil toplum kuruluşları için sağlanan hibeler üzerine konuştuğumuz serimiz önümüzdeki haftalarda farklı konu ve konuklarla devam edecek.

Karakutu Podcast’in yeni bölümleri her perşembe akşamı Spotify ve Google Podcasts hesaplarımızdan yayınlanıyor. Bugüne kadar 6 bölümü yayınlanan podcast serimiz takipçilerimiz tarafından oldukça ilgi görüyor ve dinleniyor. 

Karakutu Podcast’in ilk 6 bölümünü dinlemek ve gelecek bölümlerden haberdar olmak için bizi Spotify ve Google Podcasts hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bölüm 1– Uluslararası Af Örgütü / Tarık Beyhan

Bölüm 2– ODTÜ LGBTİ+ Dayanışması / Özgür Gür

Bölüm 3– Fransız Basın Ajansı / Raziye Akkoç

Bölüm 4– Aramızda Toplumsal Cinsiyet Araştırmaları Derneği / İrem Akı

Bölüm 5– Feminist Bellek / Zehra Akçay

Bölüm 6– Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı / Tuğkan Gündoğdu