Nurcan Z. Çarıkçı Engizek Genç Kadın Fonu Başvuruları Açıldı

Kadın hakları, toplumsal cinsiyet, hayvan hakları, çevre ve toplumsal hafıza alanlarının en az birinde çalışan 18-35 yaş arasındaki kadınların projelerini desteklemek amacıyla kurulan fonumuz başvuruya açılmıştır.

Başvuru Koşulları

  • Türkiye’de ikamet etmek,
  • 18-35 yaş arasında kadın olmak,
  • Proje konusunun Türkiye ile ilişkili kadın hakları, toplumsal cinsiyet, hayvan hakları, çevre ve toplumsal hafıza alanlarının en az birine yönelik bir çalışma olması,
  • Projenin konusunun ve çıktılarının ırkçılık, cinsiyetçilik, şiddet övgüsü, transfobi-homofobi, etnik, dini ve/veya politik ayrımcılık içermemesi.

Birden fazla kişi tarafından uygulanacak bir projeyle başvuru yapılması halinde, ekipten bir kişi grup adına başvuru yapabilir. Proje ekibinin temsilcisi başvuruyu gerçekleştiren kişi olacaktır.

Son Başvuru Tarihi

25 Ocak 2021, Pazartesi günü saat 00:00

Başvuru İçin Gerekenler

  • Proje başvuru formu
  • Proje sahibinin özgeçmişi
  • (Eğer sanat alanında bir proje fikriyle başvuruluyorsa) Başvuru sahibinin portfolyo veya filmografisi
  • Proje zaman planı (Projelerin süresi en fazla sekiz ay olabilir)
  • Projenin bütçesi (Fonun, proje başına üst tutar sınırı 5.000 TL’dir. Karakutu Derneği’nin tutarı değiştirme hakları saklıdır.)

Proje başvuru formuna buradan erişebilirsiniz. Diğer belgelerin (özgeçmiş, varsa portfolyo veya filmografi, proje zaman planı ve bütçe) [email protected] adresine gönderilmesi ve e-postanın konu bölümüne  “NZCE Fonu başvurusu-ek belgeler” yazılması gerekmektedir.   

Değerlendirme ve Seçim Süreci

Önkoşulları sağlayan başvurular, Karakutu temsilcileri ve NZCE Fonu destekçileri tarafından değerlendirilecek ve desteklenecek projeler ortak kararla seçilecektir. 

Karakutu Derneği’nin çalışmalarında yer almış başvuru sahiplerine öncelik verilebilir.

Değerlendirme başvuruların kapanmasının ardından iki hafta içerisinde tamamlanır.

Sonuçlar, 9 Şubat’ta Karakutu temsilcisi tarafından e-posta yoluyla ve derneğin web sitesi üzerinden tüm başvuranlara ilan edilir.

Başvurular arasında koşullara uygun proje olmaması halinde, ilgili senenin tutarı bir sonraki seneye aktarılır.Fon ve başvuru ile ilgili her türlü sorunuzu 6 Ocak 2021 tarihine kadar [email protected] adresine iletebilirsiniz. Sorulara toplu olarak cevap verilecektir.